Coraz więcej nowych mieszkań w Starachowicach

Rynek nieruchomości w Starachowicach przeżywa duży boom. Kończy się budowa jednych inwestycji, a władze samorządowe już planują kolejne, w innych częściach miasta. Wiadomo już, że nieruchomości powstaną przy ulicach: Oświatowej, Jana Pawła II, Kościelnej i Górnej. Są też plany na budowę apartamentowca City Park przy ul. Pileckiego. Ponadto, tuż przy Starachowicach powstaje nowy Park Rataje. Przeczytaj jakie nowe nieruchomości już niedługo pojawią się w Starachowicach.

Blok przy ul. Piłsudskiego

Budynek będzie składał się 60 gospodarstw domowych. Wszystkie lokale będą posiadały okładziny ścienne i podłogowe oraz kuchenki elektryczne. Ponadto, właściciele mieszkań będą również posiadaczami piwnicy, balkonu oraz miejsca parkingowego. Każdy blok ma zawierać cztery mniejsze mieszkania o powierzchni około 34 metrów kwadratowych, osiem nieco większych o powierzchni 47 metrów kwadratowych oraz osiem największych o powierzchni 56 metrów kwadratowych.

Apartamentowiec City Park

W roku 2018 inwestor kupił teren przy ul. Pileckiego w Starachowicach z zamiarem wybudowania w tym miejscu apartamentu City Park. Niedawno uzyskał ostatnie potrzebne pozwolenia, więc może przystąpić do budowy. Jednak najpierw trzeba wyburzyć dawny budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starachowicach.

Bloki przy ulicach Oświatowej, Górnej, Jana Pawła II i Kościelnej

Kolejne inwestycje to bloki czynszowe na wynajem. Już niebawem zakończy się budowa trzech budynków mieszkalnych na ulicy Piłsudskiego i rozpoczną się prace nad powstaniem nowych budynków wielorodzinnych przy ulicach Oświatowej, Górnej, Jana Pawła II i Kościelnej.

Osiedle pod Lasem i pod Olchami

Przy ul. Spadowej w Starachowicach, tuż przy Sierakowickim Parku Krajobrazowym powstanie małe Osiedle pod Lasem, które będzie składało się z ośmiu domów jednorodzinnych, położonych szeregowo. Podobnie będzie przy ul. Wspólnej, gdzie powstanie Osiedle pod Olchami, na którym tak jak przy ulicy Spadowej będą wybudowane domy w zabudowie szeregowej, jednak w tym przypadku będzie ich aż 14. Inwestycje mają być gotowe do końca 2021 roku.

Park Rataje

Pomiędzy Starachowicami a Wąchockiem powstaje nowe osiedle Park Rataje. Jego nazwa pochodzi od urokliwej miejscowości Rataje, położonej tuż przy Sieradowickim Parku Krajobrazowym, w której powstanie osiedle.

Inwestycje w miejscu dawnego budynku szpitala

Ostatnią z planowanych inwestycji w Starachowicach są mieszkania, które mają powstać na terenie dawnego szpitala. Jeszcze nie wiadomo, czy zostanie postawiony nowy budynek czy stary zostanie poddany przebudowie. Wszystko zależy od władz gminy oraz konserwatora zabytków.
Sprawdź ofertę na windy dekarskie.