Założenia i wyniki realizacji zadań oświatowych w Starachowicach

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w październiku, zaprezentowano raport dotyczący stanu wykonania zadań edukacyjnych za poprzedni rok szkolny. To Mariusz Majewski, kierujący Referatem Edukacji, Kultury i Sportu, miał okazję omówić te kwestie.

– Edukacja w Starachowicach jest na dobrym poziomie. Chciałbym skierować słowa uznania do dyrektorów szkół podstawowych z naszej miejscowości, przedszkoli miejskich, nauczycieli, pracowników administracyjnych i obsługowych, personelu Centrum Usług Wspólnych, mojego zastępcy Marcina Gołębiowskiego, a także wszystkich osób pracujących w Referacie Edukacji, Kultury i Sportu. Dzięki Państwa wytrwałej pracy, mimo wielu wyzwań niezależnych od Państwa działań, nasze szkoły i przedszkola funkcjonują jak najlepiej. Miasto zrobiło wszystko, aby zapewnić komfortowe warunki zarówno dla uczniów, jak i młodzieży. Wszystkie nasze obiekty zostały poddane kompleksowej termomodernizacji – stwierdził Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

– Zbudowaliśmy również zewnętrzne obiekty sportowe przy każdym budynku, włączając w to najmniejszą szkołę na osiedlu Michałów oraz szkołę na osiedlu Lubianka. Nasza infrastruktura przeszła znaczącą transformację na lepsze. Wiele miast i samorządów, zarówno z naszego województwa, jak i z całego kraju, mogłoby nam pozazdrościć takich udogodnień dla uczniów. W nadchodzących latach planujemy kontynuować nasze starania o pozytywne zmiany w oświacie – dodał prezydent Materek.