haker

Czy można włamać się do automatu online?

Włamywanie się do automatów online jest bardzo skomplikowaną sprawą, dlatego niewielu jest w stanie osiągnąć tutaj swój cel. Cały proces wymaga znacznie więcej niż tylko wpisania kilku linijek kodu, tak jak to niejednokrotnie pokazują w hollywoodzkich produkcjach filmowych. Niemniej jednak jest to możliwe.

Jak oszuści włamują się do automatów online

Zanim zaczniemy mówić o metodach, jakie świat cyberprzestępczości stosuje do hakowania dowolnych automatów online, musimy zrozumieć, jak działają te maszyny. Pomimo tego, co pokazuje ekran, nie ma tutaj wirtualnych bębnów ani żadnych automatów do gier, które są symulowane przez programy komputerowe. Zamiast tego, sloty używają algorytmu PRNG, aby uzyskać wyniki.

Każda gra hazardowa wymaga RNG, aby uzyskiwać nieprzewidywalne wyniki. Na przykład w grze „orzeł czy reszka” naszym narzędziem RNG jest rzucanie monetą, a w grze w kości są nim kości. Jeśli chodzi o cyfrowe gry hazardowe, proste systemy RNG używane w różnych programach komputerowych nie są odpowiednie, ponieważ niektóre osoby mogą przewidzieć wyniki.

Nowoczesne automaty wykorzystują generatory liczb pseudolosowych (PRNG), które generują nieprzewidywalne wyniki i mogą wygenerować je w mniej niż sekundę. Ażeby stworzyć autentyczny „losowy” wynik, PRNG tworzy seed oparty na rzeczywistych czynnikach, takich jak zegar systemowy.

W przypadku hakowania automatu online do manipulowania grą celem zwykle jest algorytm PRNG. Jednym ze sposobów jest dekodowanie seedu algorytmu albo metody, jakiej używa do tworzenia tego seedu. I chociaż na papierze może się to wydawać dość proste, faktem jest, że algorytm w automatach ukryty jest za grubą zasłoną szyfrów strumieniowych.

Hakowanie automatów online za pomocą telefonu komórkowego

Przewidywanie wyników systemu PRNG jest głównym celem hakowania automatów mobilnych. Te aplikacje hakerskie szukają możliwych wzorców w systemie, analizując wyniki każdego spinu. Po obliczeniu aplikacja powiadamia przestępcę, gdy w grze pojawi się korzystna okazja.

Przykładowo, w czerwcu 2014 r. obywatel Rosji o imieniu Murat Bliev zdołał włamać się do automatów w kasynie Lumiere w St. Louis. Kierownictwo było zdumione negatywnym stanem niektórych automatów, który wskazywał, że wiele tych maszyn wydawało graczom więcej pieniędzy niż dziennie zarabiało dla kasyna. Ponadto na tych maszynach nie było żadnych większych wypłat ani jackpotów.

Należy zauważyć, że automaty do gier z ujemnymi pozycjami są rzadkością wśród kasyn, ale są obecne. Scenariusz ten może wystąpić, gdy jeden lub więcej graczy wygrało najwyższą możliwą wypłatę na automacie do gry. W przypadku kasyna Lumiere niepokojące było to, że te ujemne statystyki pojawiły się w ciągu zaledwie dwóch dni.

Ażeby dowiedzieć się, co się stało, ochrona kasyna przejrzała wideo z monitoringu swoich automatów i zobaczyła podejrzanie grającego Murata Blieva. Gracze zazwyczaj szybko naciskają przycisk obrotu i w trakcie rzucają też szybko okiem na ekran swojego telefonu. Zamiast tego, Bliev trzymał swój telefon blisko ekranu i miał długie przerwy między naciśnięciem przycisku.

Bliev został aresztowany po powrocie do USA. Podczas przesłuchania ujawnił, że jest członkiem grupy przestępczej specjalizującej się w hakowaniu automatów do gier. Telefon Blieva miał aplikację do hakowania automatów, która podpowiadała, kiedy należy kręcić bębnami, aby uzyskać korzystne wyniki. A to by już wyjaśniało zachowanie Bileva podczas gry na automatach.

Bilev po prostu odmierzał czas, w którym powinien nacisnąć przycisk, aby otrzymać powiadomienie lub sygnał od aplikacji. Za swoje postępowanie Bilev spędził dwa lata w amerykańskim więzieniu, zanim został deportowany.

Boty obstawiające zakłady na automaty online

Boty to kolejna forma oszustwa w dziedzinie slotów, a także zakładów bukmacherskich. Jest to specjalny program hakerski stworzony na komputery lub telefony. Programy te mogą złamać algorytm PRNG, aby znaleźć wzór wśród wyników dostarczanych przez gry hazardowe. Po odczytaniu tych wzorców bot automatycznie obstawia lub gra, jeśli w algorytmie aktywny jest zwycięski seed.

Boty bukmacherskie usuwają również opóźnienie reakcji związane z ręcznym wciśnięciem przycisku wirowania na fizycznej maszynie lub cyfrowym slocie. Dzięki szybkiemu czasowi reakcji w programie, współczynnik wygranych automatów hakerskich znacznie wzrasta.

Oprócz automatów, zakłady można stosować w prawie każdej cyfrowej grze hazardowej, takiej jak ruletka, poker, blackjack, bakarat i kości. W niektórych pokojach pokerowych pojawiają się nawet boty pokerowe, które grają dla gracza zgodnie z szeregiem algorytmów.

Jak wygląda ochrona przed hakowaniem automatów online

Warto zaznaczyć, że boty nie są wykorzystywane tylko do złych intencji. Potrafią być również bardzo pomocne. Prawda jest taka, że boty to sztuczna inteligencja / technologia uczenia maszynowego, która została włączona do systemu bezpieczeństwa w kasynach.

Ta technologia AI namierza wszelkie potencjalne włamania do automatów zarówno w kasynach online, jak i naziemnych. Po prostu koncentruje swoje działanie na graczach, którzy stale wygrywają. Ponadto ten system nadzoru oparty na sztucznej inteligencji może również wyszukać osoby, które mogą być ze sobą w zmowie, na przykład gracz przy stole do blackjacka i krupier.

Zachowanie gracza lub wzorce obstawiania są regularnie obserwowane przez sztuczną inteligencję, aby ustalić, czy gracz korzysta z bota bukmacherskiego albo, czy śledzi aplikację hakerską za każdym razem, gdy rozpoczyna kolejną rozgrywkę. Wszyscy gracze lub konta, które potencjalnie korzystają z hakowania automatów do gier, są naznaczane. Taki krok pozwala ochronie kasyna na dokładniejsze przyjrzenie się tym graczom.

Podsumowanie

Faktem jest, że istnieją sposoby, w jakie przestępca może złamać algorytm PRNG, aby włamać się do automatów online. Jednak znalezienie lub stworzenie programu, który mógłby przewidywać statystyczne „wyniki losowe”, jest niezwykle skomplikowane. Co więcej, system bezpieczeństwa kasyna praktycznie uniemożliwia przestępcom włamanie się do automatów online bez przyłapania.