Trwają prace dotyczące Pasternika

W Starachowicach trwają prace związane z oczyszczeniem Pasternika (zbiornika wodnego). Wszystkim pracującym zależy na tym, aby zmienić oblicze tego miejsca.

Co możemy powiedzieć o pracach?

Trudno stwierdzić, jak się to zakończy, ale na pewno dobrze, że trwają prace. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że oczyszczanie starachowickiego zalewu miało swój początek już w lipcu ubiegłego roku. Z drugiej strony możemy mówić o zanieczyszczeniach gromadzonych przez kilkadziesiąt lat. Wiadomo też, że firma oczyszczająca zastosowała dokładnie dobrane szczepy mikroorganizmów. Takie podejście wynikało z rozłożenia materii na związki, które są przyswajalne dla innych organizmów.

Nie ma też co ukrywać, że na zbiorniku wodnym i w jego pobliżu realizowanych jest równolegle kilka zadań. To wszystko nie jest łatwe i na dodatek pojawiły się kłopoty. Kłopoty dotyczą projektu „Zagospodarowanie północnej linii brzegowej Zalewu Pasternik w Starachowicach” – w przypadku tego projektu sytuacja wygląda tak, że gmina jest w trakcie procedury rozwiązywania umowy z wykonawcą. Rozwiązywanie umowy wynika z niestosowania się do przedstawionego harmonogramu.

Tutaj przeczytasz o tym, co dzieje się w stolicy województwa.