Historyczne wyzwanie przed świętokrzyskim rynkiem pracy

W ostatnim czasie wiele mówiło się na temat pomocy udzielanej ukraińskim uchodźcom. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mowa o ludziach, którzy potrzebują ogromnego wsparcia. Warto jednak pamiętać o tym, że wsparcie może mieć różny charakter.

Szukam pracy!

Jeżeli weźmiemy pod uwagę województwo świętokrzyskie, mamy minimum 40 tysięcy uchodźców. Co więcej, część z nich potrzebuje pracy. Zresztą można powiedzieć, że chodzi o minimum 10 tysięcy kobiet.

Taka sytuacja sprawia, że możemy mówić o historycznym wyzwaniu przed świętokrzyskim rynkiem pracy. Do tego już teraz wiemy, że napływ Ukraińców przełoży się na spore zmiany. Z drugiej strony trudno jednak odnosić się do konkretów. Przyszłość zawsze jest trudna do oceny, a teraz mamy jeszcze pewne niejasności. Warto też dodać, że znaczenie ma liczba Ukraińców na rynku pracy i czas, przez który będą na nim obecni.

Dobrze również pamiętać o tym, że wojna nieustannie trwa i niestety, nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych dniach została zakończona.