Zakończyły się prace nad nową nawierzchnią dwóch ulic w Starachowicach

Niedawno zostały ukończone prace nad utwardzeniem nawierzchni przy ulicy Agatowej oraz dwóch odcinków Młynarskiej. Ulice doczekały się końca remontu, a kolejne są w trakcie modernizacji. W sumie remontu doczeka się łącznie trzynaście Starachowickich ulic. Niewątpliwie mieszkańcy miasta czekali na to od bardzo dawna.

Skończona utwardzona nawierzchnia ulicy Młynarskiej i Agatowej

Przede wszystkim mieszkańcy Starachowic cieszą się z nowej, utwardzonej nawierzchni przy ulicy Agatowej. Nic dziwnego, na remont czekali od kilkudziesięciu lat. Teraz mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ w czasie deszczu na drodze wreszcie nie tworzy się błoto. Z kolei w suche dni tumany kurzu nie będą już unosić się w powietrze i brudzić przydomowych okien i samochodów.

Koszt prac nawierzchni przy Agatowej wyniósł 63 tysiące złotych

Na cześć inwestycji miastu udało się pozyskać dotacje. Bez tego niemożliwe byłoby wyremontowanie aż tylu ulic. Przy ulicy Agatowej wykonano nową nawierzchnię asfaltową, dodatkowo wzmocniono jej podbudowę. Z kolei remont dwóch odcinków ulicy Młynarskiej wymagał uregulowania stanu prawnego gruntów. Koszt prac w rezultacie zamknął się w kwocie 102,5 tysiąca złotych.

Starachowickie ulice od wielu lat prosiły się o remonty

Mieszkańcy Starachowic od wielu lat zgłaszali potrzebę remontu wielu ulic. W tym roku planowana jest przebudowa lub budowa jeszcze trzynastu ulic. W poprzednim roku udało się przebudować przy wsparciu z Funduszy Dróg Samorządowych dwie ulice tj. Fryderyka Lempbe i Krańcową. Wybudowano także nowy odcinek ulicy Moniuszki, łączący Kielecką i Nowowiejską.