Mania biegania w Starachowicach!

W najbliższą niedzielę 19 września rozpocznie się maraton dla chętnych mieszkańców Starachowic. Obecnie zapisanych jest już 313 osób. Mania Biegania została w tym roku połączona z Półmaratonem Starachowickim. Maraton rozpocznie się o godzinie 10:00.

Kilka rodzajów biegu

Zawodnicy będą mogli się zmierzyć na trzech dystansach. Najdłuższą trasą będzie dystans półmaratoński o długości 21,1 kilometrów. W biegu na drugim dystansie do pokonania biegacze będą mieli 10 kilometrów. Ostatnia trasa jest najłatwiejsza i przeznaczona dla osób początkujących lub dzieci. To ,,Dwójka bez barier’’ o dystansie dwóch kilometrów. Czas jej przebiegnięcia będzie wynosił 30 minut.

Co się zmieniło w tegorocznym maratonie?

W poprzedniej edycji były dostępne trasy o długości 4 i 8 kilometrów, a obecnie zostały one wydłużone. Wprowadzano także opłatę wpisową na wszystkich trzech dystansach.
Dzieci do lat 18 mają zniżki na zakup biletów. Natomiast osoby po 60 roku życia, pracownicy MAN-u oraz osoby posiadające orzeczenia o niepełnosprawności będą zwolnione z nabycia wejściówek.