Szkoła w Starachowicach otwiera klasę dwujęzyczną

Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” w Starachowicach otwiera klasę dwujęzyczną. 12 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja. Prezydent Miasta podkreślił, że władzom zależy na nieustannym podnoszeniu poziomu nauczania, dlatego oferta placówek edukacyjnych ma zostać rozbudowana. Jako pierwsza skorzysta na tym szkoła w Starachowicach, której uczniowie już od kolejnego roku będą mogli uczęszczać do klasy dwujęzycznej.

Prezydent Miasta Starachowice zaznaczył, że to nie pierwszy projekt, którego zadaniem jest poprawa jakości nauczania. Wcześniej realizowano projekty, których celem była poprawa stanu placówek oraz zaplecza sportowego. Ostatnie lata to dobry czas dla placówek oświatowych w Starachowicach. Duża część budynków ostała ocieplona. Pracownie przedmiotowe wyposażono w nowoczesny sprzęt i doposażono szkolne stołówki. Wszystko to udało się zrealizować dzięki unijnym dofinansowaniom.

Wyższy poziom nauczania w starachowickich szkołach

Teraz przyszedł czas na podniesienie poziomu nauczania. Proces rozpocznie się od Szkoły Podstawowej nr 11, w której powstanie klasa dwujęzyczna. Dwujęzyczne nauczanie polega na prowadzeniu lekcji w dwóch językach – polskim i w przypadku SP nr 11, angielskim. Przedmioty takie jak informatyka i historia będą prowadzone w dwóch językach. Dodatkowo liczba godzin lekcyjnych języka angielskiego będzie zwiększona z 3 do 5 tygodniowo. Chętni uczniowie będą też mogli skorzystać z dodatkowych godzin nauki, aby jeszcze lepiej przygotować się do nauczania dwujęzycznego. Do klasy będą przyjmowane dzieci, które z pozytywym wynikiem napiszą test kompetencji językowej. Nazwa testu może być myląca, ponieważ nie będzie on sprawdzał znajomości języka, a kompetencje językowe. Więcej informacji o klasie dwujęzycznej można znaleźć na stronie internetowej sp11.starachowice.eu

One thought on “Szkoła w Starachowicach otwiera klasę dwujęzyczną

Comments are closed.